Місця/Достопримечательности

Будинок Казимира Малевича у Харківської області

Нещодавно дослідники життя та творчості Казимира Малевича довели, що п'ять років свого життя (1890-1895 рр.) художник провів у селі Пархомівка не під Києвом (як передбачалося раніше), а під Харковом!
25 Грудня 2022 Артем Фотор

Нещодавно дослідники життя та творчості Казимира Малевича довели, що п’ять років свого життя (1890-1895 рр.) художник провів у селі Пархомівка не під Києвом (як передбачалося раніше), а під Харковом!
.
Наприкінці 19 ст. Пархомівку купив Павло Харитоненко, після чого взявся відновлювати в селі цукрове виробництво. Для цього він запросив найкращих фахівців з усієї Росії. Серед них був і батько майбутнього художника, який обійняв посаду керуючого виробництвом. Сім’я Казимира оселилася у будинку керуючого, розташованого біля заводу, який, до речі, досі ціл.
.
Батько Казимира хотів, щоб син продовжив його справу, тож хлопчика віддали до Сільгоспучилища. Після переїзду з Пархомівки майбутній митець переконає батька не наполягати на продовженні навчання ремеслу цукроваря та вступить до художньої школи у Києві, а пізніше до Академії мистецтв у Москві.
.
В автобіографії Малевич напише, що саме у Пархомівці, спостерігаючи за тим, як жінки розписують свіжовибілені будинки, у нього з’явився інтерес до художнього мистецтва.
.
До речі, у Пархомівському художньому музеї знаходиться робота Казимира Малевича, Супрематизм-65, виконана аквареллю. Її вартість становить кілька десятків тисяч доларів. Картина була подарована музею його засновником Луневим, а як вона потрапила до нього, нікому достеменно не відомо, з цього приводу у селі ходить багато легенд.

Адрес:
Харківська обл., с. Пархомівка, вул. Іванова.
Когда:
Цілодобово
Цена:
Безкоштовно
Скидка:
-