Огляди/Топ 5

8 книжок про Харків, які варто придбати в колекцію чи на подарунок

Сьогоднішній матеріал ми підготували разом з нашим співавтором проєкту, графічним дизайнером, та краєзнавцем Харкова Артемом Фотором. Про непересічні, цікаві книжки, які виявляють Харківщину з іншого боку.
03 Вересня 2022 Аліна Уколова, Артем Фотор

Сьогоднішній матеріал ми підготували разом з нашим співавтором проєкту, графічним дизайнером, та краєзнавцем Харкова Артемом Фотором. Про непересічні, цікаві книжки, які не соромно придбати у колекцію та на подарунок.

.

Лучшие статьи в Telegram-канале #kharkovGo 

.

1

Книжка «ЗНАК. Українські товарні знаки 1960–1980».
Опублікована невеликим видавництвом IST Publishing, заснованим харків’янами. Книжка присвячена логотипам та товарним знакам в Україні у 1960-х – 1980-х роках, зокрема і харківським.  Рекомендую прочитати всім дизайнерам, арт-дірам та мистецтвознавцям. Вдало розроблений матеріал, який ще й добре структурований і описаний.
Ціна: 620 грн,
Де придбати: в Utopia8.

2

«Харківська школа фотографії: гра проти апарату» Надії Бернар-Ковальчук.
Монографія ґрунтується на обсяжній дослідницькій роботі в рамах мистецтвознавчої програми Університету Сорбонна, Париж. Книга показує дивовижний експериментальний характер творчості у фотографічному андерграундному середовищі міста Харкова. Видавництво MOKSOP.
Ціна: 35.00
Де придбати:на сайті видавництва

3

«Історія Міста Харкова за 250 років існування»
Фундаментальна краєзнавча та статистична праця про історію міста Харкова у двох томах + карти у співавторстві Дмитра Івановича Багалея та Дмитра Петровича Міллера. Можу назвати її найкращим подарунком для людини, яка поглиблено захоплюється історією міста. З моменту, коли видання вперше побачио світ у 1905 році, воно перевидавалася кілька разів. Оригінал видання, звісно, більше припаде до душі колекціонеру антикварних видань. Проте, його ціна на ринку близько 1500-2000 $ за комплект. Втім, найвідоміший передрук 1993 року обійдеться в середньому в 1000 грн за 3 книги. І на мій погляд, є вигідним поєднанням ціни та знань.
Ціна: 1000 грн
Де придбати: OLX, Crafta, Violity

4

«I LOVE GUIDE. Kharkiv»
Книжка для справжніх Харківських інстаманів чи гостей міста. Редакція I LOVE GUIDE зробила друк успішно, і наразі, на мій погляд, це – найкращий путівник по Харкову. Хоч і невеликий матеріал: усього на 144 сторінки, але цей альбом вийшов задушевний і щирий. Усім його рекомендую. 
Ціна: 380 грн
Де придбати: на сайті видавництва 

 

5

Хрестоматія «Василь Григорович Кричевський. Т. І. 1891-1943 рр.»
Ще одна не менш важлива книжка, про яку я хочу кричати. Готовий радити її завжди і не лише харків’янам. Опубліковано її видавництвом Олександра Савчука, з власником якого я познайомився минулого року в Києві на Арсеналі. Присвячено книжку діяльності мого улюбленого діяча культури та мистецтва у Харкові та Україні, художнику, дизайнеру, архітектору, автору малого герба України та засновнику відомої на весь світ художньої династії Василю Кричевському. Він, до речі, перед революцією збудував собі будинок на Москалівці у Харкові. Жити в якому так і не вдалося і доля закинула його в Каракас. Видавництво Савчука має великий вибір історичної, етнічної та української тематики книг.
Ціна: 450 грн
Де придбати: на сайті видавництва

 

6

«Вулиці старого Харкова». А. Ф. Парамонов

Звичайно, як краєзнавець я не міг упустити книгу Андрія Федоровича Парамонова, «Вулиці старого Харкова» видавництво “Фоліо”, на матеріалах якого ми написали безліч цікавих краєзнавчих нотаток. Легко написана, легко і доступно читається, як і всі матеріали Андрія Федоровича. Про історію вулиць Харкова написано десятки книжок різного роду, але саме на цю рекомендую звернути увагу.
Ціна: 270 грн
Де придбати: на сайті видавництва 

7

«Депеш Мод». Сергій Жадан
Я хотів би поставити цю книгу на перше місце з багатьох причин. І через культовість особистості автора і за один доленосний момент у моєму житті, який розпочався саме з книги Сергія Жадана. І тому, що це справді культовий роман, який визнаний і гідно оцінений критиками у всьому літературному світі. Але, насамперед за те, що це – книга про моє рідне місто, дії якого розгортаються в постіндустріальному Харкові, такому цікавому і вже забутому. Цей роман про юнацький максималізм і смерть, книга про людей, про життя і найважливіше – про вічне і головне. Все ж, так як у нас сьогодні не рейтинг, а добірка, залишу так, без редакції.
Ціна: 90 грн
Де придбати: на сайті yakaboo

 

8

«Дуже харківські історії». Дмитро Вулканов
Ця книжка – це зізнання в любові до міста, міський нарис, складений з різних елементів, історій та епізодів. Робота, яку неможливо закінчити з тієї причини, що життя в місті триває навіть не дивлячись на трагічні події останніх 6 місяців. Але цей твір – свіжий ковток повітря із спогадів про улюблене місто. Мене підкупила обкладинка, яку виконала художниця Ганна Ярмолюк. Після публікації книжки, я придбав роботу майстрині до своєї колекції живопису. Автор книги, краєзнавець, автор екскурсійного проєкту, син архітектора
Ціна: 290 грн
Де придбати: на сторінці видавництва