Місця/Архитектура

Контора «Адольф Дарре» у Харкові

Сьогодні розповімо вам про видатного діяча Харківської губернії, людину, яка подарувала Харкову друковане слово та будівлю, пов'язану з його ім'ям. Йдеться про Адольфа Дарра.
30 Червня 2023 МАРІЯ СМАРАГДОВИЧ

Сьогодні розповімо вам про видатного діяча Харківської губернії, людину, яка подарувала Харкову друковане слово та будівлю, пов’язану з його ім’ям. Йдеться про Адольфа Дарра.
.
У 1850 році Адольф Дарре організував свою фірму з продажу письмового обладнання. Тоді він навряд чи міг припускати, що цим увійде в історію, як один із основоположників друкарства в Харкові. Адольфу знадобилося 25 років, щоб відкрити власну друкарню, фабрику з виготовлення книг та свій магазин, де торгував зошитами, папером, чорнилом, пензлем, пір’ям, книгами, креслярськими приладами, картинами. Продукція цих підприємств мала величезну популярність серед населення і навіть далеко за межами Харківської губернії.
.
На початку ХХ століття компанія «Адольф Дарре» набуває скромної дерев’яної будівлі №19 на Московській вулиці для будівництва нового приміщення своєї контори. Протягом кількох років на місці старого будинку з’являється особняк на три поверхи, прикрашений ліпниною. Саме тут тепер знаходиться магазин «Адольф Дарре».
.
Після подій 1917 року особняк відбирають у його власника на користь нового уряду та держави. Призначення будівлі багато разів змінювалося, поки 1930 року його не віддали під Харківський поліграфічний інститут.
.
Коли 1941 року розпочалася війна, інститут евакуювали і назад у особняк Даррі вже не повернули. Порожній будинок після закінчення війни віддали місцевому воєнторгу. Він був тут до 1980-х років. Потім до знаменитого будинку в’їхав магазин «Птахи-яйце». У роки незалежності України будинок використовують у комерційних цілях під оренду.

Адрес:
Харків, проспект Героїв Харкова, 17
Когда:
Цілодобово
Цена:
Дивись вище
Скидка:
-