Огляди/Є відповідь

7 причин, чому в Україні краще жити і працювати, ніж в ЄС

Довгий час багато українців жила «європейською мрією», думаючи що в ЄС краще жити, працювати. Тільки зараз, коли мільйони наших співвітчизників стали біженцями в європейських державах, до більшості прийшло усвідомлення: «Наскільки ж ми недооцінювали Україну». Отож, сьогодні розкажемо, чим саме наша країна краще за європейські.
04 Січня 2023 МАРІЯ СМАРАГДОВИЧ

Довгий час багато українців жила «європейською мрією», думаючи що в ЄС краще жити, працювати. Тільки зараз, коли мільйони наших співвітчизників вимушено стали біженцями в європейських державах, до більшості прийшло усвідомлення: «Наскільки ж ми недооцінювали Україну». Отож, сьогодні розкажемо, чим саме наша країна краще за європейські.

.

Лучшие статьи в Telegram-канале #kharkovGo 

.

1

В нас кращий сервіс, ніж в ЄС

По-перше, в Україні заклади харчування, супермаркети працюють майже цілодобово, або ж до самої ночі. Порівняно до європейських графіків роботи супермаркетів, ресторанів або навіть аптек, які не працюють у свята, по вихідним, та відчинені лише до приблизно 20:00-22:00.
.
По-друге, хотілося б наголосити на сфері краси, окрім ціни, яка, насправді, кусається, якість іноді залишає бажати кращого. Візьмемо до прикладу Польщу, тут покриття гель-лаком обійдеться у приблизно 1300 грн, порівняно до ,в середньому, 400 грн в Україні.

2

В нас розвинутий банкінг

В Україні можна швидко оформити картку: онлайн картку так взагалі за кілька кліків в інтернеті, а пластикову — одразу отримати в банку. В Європі ж треба спочатку замовити її, а потім ще тиждень, а то й більше чекати. Ще одним плюсом в Україні є те, що в нас майже усюди в закладах харчування, супермаркетах можна розрахуватися карткою. А от в Німеччині, наприклад, існують цілі вулиці сімейних кав’ярень і ресторанів, де немає банківських терміналів.
.
Що казати і про швидкість грошових переказів з картки на картку. В Україні це можна зробити протягом хвилини, а в ЄС це може зайняти від одного до 3 днів.
.
Ще кілька банківських послуг, яких немає в більшості європейських банках, але вони є в Україні:
– Мультивалютні рахунки, дві або три картки в різних валютах для управління рахунком,
– управління рахунком по телефону
– власні додатки для айфонів для управління рахунком
– перерахування грошей один одному тільки за номером картки та іменем власника

 

3

В Україні менше бюрократії, ніж в ЄС та складність договорів

Всі, напевно, вже переконалися в нашій розвинутій діджиталізованій системі документів — «Дія». Порівняно, наприклад, до Німеччини, Франції, в нас значно легше отримати якийсь документ чи запис до державної установи онлайн.  Хочу ще наголосити на своєму досвіді проходження курсів в Польщі, їхній бюрократизованості. Аби вчитися на курсі німецької мови, ти повинен підписати договір на півроку/рік, а для того, щоб розірвати його потрібні вагомі підстави. До того ж, ти повинен платити за останній місяць одразу, і при розірванн договору, тобі можуть не повернути ці гроші. Така сама система і з абонементом в спортивний зал: треба підписати контракт на півроку або рік.

4

В нас значно розвинутіший ринок кав‘ярень та ресторанів
Україна, на мою думку, є на 1 місці в Європі по співвідношенню ціна/якість в ресторанній сфері. Так, Франція, Італія та Іспанія виграють за кількістю та якістю дорогих (вищого класу) і середнього класу ресторанів, але по співвідношенню якість до ціни, Україна — переможець. Щодо кави: в нас навіть на заправках стоять дорогі кавові машини, хоча в деяких європейських містах, навіть в центрі, треба ще пошукати добру каву.

5

В Україні доступніший інтернет, мобільний зв‘язок

Наприклад, за місяць на телефонний зв‘язок, розмови, чехи в середньому витрачають $20−30 (520−780 грн). В Україні ж ціни значно дешевші — близько 200 грн на місяць. 1 мегабайт інтернету в Швейцарії може коштувати 251 грн, в Україні навіть під час війни, 15 000 МБ коштуватиме дешевше, ніж 1 МБ в Швейцарії.

Середня вартість інтернет-послуг в Україні, за оцінками BDRC Continental і провайдера Cable.co.uk., склала $5,52 на місяць — дешевше тільки в Ірані ($5,37). Аналогічний показник у Польщі дорівнює $19,03, а в Німеччині —  $34,08.

6

В нас дешевше житло, як для оренди, так і для продажу

Давайте подивимося на цифри: в Україні ви зможете за 500 доларів (до війни, в середньому) і орендувати 1-кімнатну квартиру і заплатити комунальні. В Польщі ж наприклад, для того щоб орендувати однокімнатну квартиру треба заплатити 800 доларів за оренду + комунальні,  і одноразово — 900 доларів(за останній місяць, а також депозит). І щодалі на Захід Європи, то ціни вищі.
.

Аби купити однокімнатну квартиру в Україні у 2021 році в середньому ви б заплатили 30 тис.доларів, аби купити однокімнатну квартиру в Німеччині, наприклад, заплатите шонайменше 100 тис. доларів.
.

У деяких європейських країнах більшість  квартир перебуває у житловому фонді. У Німеччині своє житло мають 53% жителів, у Бельгії та Італії — 72%.

7

В нас більш розвинута сфера медицини
В Україні можна записатися на прийом до терапевта на наступний день, а якщо щось термінове, то можна просто прийти до лікарні і Вам допоможуть. В державних лікарнях Польщі та Німеччини може статися так, що від моменту першого запису до терапевта і до отримання лікування може минути більше двох тижнів.