Огляди/Топ 5

3 локації у Харкові, де можна поринути у ополонку на Водохреще

Одним із найстародавніших свят вважається свято Водохреща. Саме слово "хрещення" походить від грецького "бяптисма" і означає занурення у воду. Обряд хрещення вважається одним з найважливіших обрядів церкви, причому цей обряд схожий як за своєю природою та ритуалами в багатьох релігіях світу. Православне свято Водохреща, яке щорічно святкують 19 січня за старим стилем, а за новим стилем - 6 січня, вважається однією з найважливіших у християнському календарі, світлою та радісною подією.
25 Листопада 2023 Артем Фотор

Одним із найстародавніших свят вважається свято Водохреща. Саме слово “хрещення” походить від грецького “бяптисма” і означає занурення у воду. Обряд хрещення вважається одним з найважливіших обрядів церкви, причому цей обряд схожий як за своєю природою та ритуалами в багатьох релігіях світу. Православне свято Водохреща, яке щорічно святкують 19 січня за старим стилем, а за новим стилем – 6 січня, вважається однією з найважливіших у християнському календарі, світлою та радісною подією. Це пов’язано з тим, що під час хрещення Ісуса Христа у річці Йордан Святий Дух зійшов на нього у вигляді голуба після обмивання у річці. Вважається, що саме в ніч на Водохреща вся вода стає цілющою та чудодійною – хоч у річці, ополонці, і навіть водопровідному крані, і сила цієї води зберігається за народними повір’ями цілий рік. Звідси й походить традиція купання в ополонці на Водохреща, та ще й крижана вода з давніх-давен вважалася і засобом очищення від поганих помислів, і засобом просвітлення душі, і навіть засобом омолодження. У своєму огляді ми знайомимо з локаціями, підготовленими до святкування Хрещення у Харкові, а також схвалені міськими контрольними службами комунального господарства.

.

Підписатися на найкращі статті. у Telegram-каналі #kharkovGo

.

1

Манжосів яр

Менш багатолюдне, ніж Саржин яр, але не менш популярне у жителів Північної Салтівки та сусідніх районів джерело. Після реконструкції він став зручним і для водохресних купань. Також це джерело вважається за величиною третім харківським джерелом. За традицією тут спочатку відбувається богослужіння з освяченням води, а потім купання в ополонці та народні гуляння.

Адреса: Харків, вул. Метробудівників

2

Олексіїв джерело

За традицією на Олексіївському джерелі збираються жителі Олексіївки та прилеглих районів. Існує легенда, що це джерело і в звичайні дні має чудодійні сили, адже Святий Олексій був здатний зцілювати людей. Традиційні богослужіння та освячення води проводять перед початком хрещенських купань, а найчастіше тут збирається багато народу різного віку, звідусіль чути дзвінкий сміх і підбадьорення тих, що купаються в ополонці, добрі та веселі історії та пісні.

Адреса: Харків, вул. Клочківська

3

Саржин яр

Локація розташована в самому серці міста та приваблює не лише простих городян, а й політичний та міський бомонд на свято Водохреща. Саржин яр вважається найобладнанішим місцем для проведення традиційних хрещенських купань. Тут є і роздягальні, і зручні сходи в купелі, які виготовлені у формі хреста. Воду у джерелі освячують священнослужителі найближчого храму, а на службу та обряд освячення води біля купелі збирається багато городян.

Адреса: Харків, пр. Науки, 42-46