Огляди/Є відповідь

Сантехнік з Данії проїхав 2500 км, щоб допомогти українцям

Датчанин з канадським корінням Вінсент знайшов власний спосіб, як підтримати людей в Україні, що постраждали від військової агресії.
19 Квітня 2023 Администратор

Датчанин з канадським корінням Вінсент знайшов власний спосіб, як підтримати людей в Україні, що постраждали від військової агресії.

Його професія – сантехник, і він змайстрував систему мобільного опалення, яку вирішив самостійно встановити там, де це необхідно.
.
Через міжнародні організації Вінсент звернувся до Dobra Fabryka Ukraina / @dobrafabrykaukraina по допомогу у втіленні в життя його проекту.
.
Не сказавши ні слова ані друзям, ані родині, він просто сів у свій бус і поїхав до українського кордону. А ви уявляєте, як не просто було минати кожний блокпост іноземцю з автівкою, наповненою залізом та купою інструментів?

За підтримки Доброї Фабрики, Вінсенту вдалося дістатися Чернеччинської громади на кордоні Дніпропетровської і Полтавської областей, де розташований шелтер для ВПО. Команда фонду була 24 години на добу на зв’язку з Вінсентом всю його подорож та допомогла обрати найкращий варіант для втілення його плану.
.
Місцева влада Чернеччинської громади виділила приміщення старої, ще дореволюційної лікарні, і своїми силами облаштувала ліжкомісця для ВПО, які залишаються або прибувають транзитом. Будівля красива, але дуже стара і холодна.


За день Вінсент сам все підключив, змонтував, а місцеві пригостили його справжньою українською вечерею.
.
На сьогодні в МКП проживає 54 ВПО, з них 40 осіб похилого віку і приміщення обігрівається завдяки мобільній системі опалення.


Директорка установи Олена Гунько каже,- «Зустріч з Вінсентом  це щось неймовірне, це те що надихає та надає впевненості в нашу спільну перемогу».

Вінсент каже, «Now or never», і як він сказав, так вважає багато людей в Європі.
Дякуємо, Вінсент!